Kimenő szállítólevél bizonylattípuson bevezetésre került a „Visszáruzott” jelölő. Az új funkció hatására megjelölésre kerülnek azok a szállítólevelek, amelyek teljes egészében visszáruzva lettek.
A használatba vételéhez a Karbantartás / Beállítások / Rendszer beállítások / Általános / Készletkezelés menüpontban található „Teljes egészében visszáruzott szállítólevelekre „Visszáruzott” státusz bekapcsolása” jelölőt kell aktiválni. Fontos, hogy amennyiben egyszer aktiválásra került, már nincs lehetőség kikapcsolni.
A funkció bekapcsolása után lefut egy ellenőrzés a korábbi szállítólevelekre és ha a feltételnek megfelelő bizonylatokat talál, ott beállítja a „Visszáruzott” tulajdonságot. A korábban rögzített szállítólevelek mennyiségétől függően ez hosszabb időt is igénybe vehet. Fontos, hogy közben a többi kliens ne legyen használatban, így garantálva, hogy egy esetleges párhuzamos szállítólevél módosítás (számlázás, rögzítés, visszáruzás) ne okozzon problémát. Emiatt a beállítási lehetőség csak az alapértelmezett admin felhasználó által indítható el (a többi munkatárs „kiszürkítve” látja bekapcsolás előtt is a mezőt).
Példa:
Szállítólevél rögzítés, ahol a termék mennyisége 9 darab, ebből 4 darab visszáruzásra került, majd egy később kiállított szállítólevélen a maradék 5 darab mennyiség is. Ebben az esetben az eredeti szállítólevél státusza „Stornózott” lesz, de megkapja az új „Visszáruzott” jelölőt. Vagyis a fejlesztés célja, hogy a „Visszáruzott” jelölő segítségével elkülöníthető legyen a bizonylat a ténylegesen sztornózott szállítólevelektől. A szállítólevél lista szűrőjén lekérhetjük ezeket a bizonylatokat (az új szűrő feltétellel). Abban az esetben lehet praktikus a funkció, ha az eredeti és a visszárus szállítólevelek számlázása is szükséges. Elkülöníthetőek azoktól az esetektől, amikor ténylegesen sztornózásra került egy szállítólevél és nincs számla kiállítási kötelezettség.
Hasznosnak találta a cikket?
Nagyszerű!
Köszönjük visszajelzését
Sajnáljuk, hogy nem tudtunk segíteni
Köszönjük visszajelzését
Visszajelzés elküldve
Köszönjük közreműködését és megpróbljuk a cikket kijavítani