Házipénztárral történő kiegyenlítés esetén szükség volt arra, hogy egy adott partner kiválasztásakor ne csak egy számlát lehessen egyszerre rögzíteni a bizonylaton, hanem megadható legyen több is. Az új kiválasztási lehetőséghez fejlesztésre került egy kiegyenlítés egyeztető ablak, amelyen a bizonylaton kiválasztott partner minden kintlévőséges számlája megjelenik, bejövő oldal esetében pedig az összes szállítóhoz tartozó kintlévőséges bizonylat.
Első lépésben mindig az Ügyfél választandó ki, ellenkező esetben a lista nem nyílik meg (üzenetben is figyelmeztet erre).
A felugró ablakban egyesével is kijelölhetjük a kiegyenlítésre váró számlákat, de a jobb egér gomb hatására lenyíló menüpontból a „Mindet kijelöl” opcióval akár az összeset is néhány kattintással.
A jogcím kitöltése kötelező minden olyan tételnél, amit kijelöltünk. Ellenkező esetben a hiányos sor eltérő színezéssel megjelenítésre kerül és a tételek addig nem hozzáadhatók a bizonylathoz, amíg legalább egy problémás sor van.
Az alapértelmezett kiegyenlítési összegként a bizonylaton fennmaradó teljes (még nem rendezett) értéket ajánlja fel a szoftver, ez természetesen átírható.
Elfogadás után megjelennek a bizonylat szerkesztőn az általunk megadott számlákhoz tartozó kiegyenlítések.
A pénztárbizonylat mentése előtt itt még lehetőségünk van törölni a bizonylatról tételeket, de módosítani már csak a „régi” módszerrel felrögzítetteket lehet.
A házipénztár bizonylat elmentése után megtörténik a számlák kiegyenlítése.
Fontos! Amennyiben már szerepelt tétel a pénztárbizonylaton (akár a „régi” hozzáadási technikával, akár ezzel az „új” módszerrel), akkor a csoportos hozzáadás funkció nem használható, illetve használata esetén az összes felvitt tétel törlésre kerül. Erre a téves „dupla” kiegyenlítések elkerülésének érdekében van szükség, hiszen a csoportos kijelölés a már a bizonylaton lévő tételt is fel fogja gyűjteni, hiszen valójában az még kiegyenlítetlen. Az alábbi figyelmeztetés jelenik meg ilyenkor:
A „Nem” gombra kattintva a korábbi tételek megmaradnak, de ilyenkor célszerű kiemelten figyelni, hogy milyen bizonylatok kerülnek kiválasztásra.