Új fizetési mód rögzítése

Módosítva ekkor Thu, 7 Nov, 2024 ekkor: 10:08 DE

Új fizetési módot a Karbantartás fülön vihetünk fel, a Törzsadatok ikonra kattintva, az Pénzügy / Fizetési mód alkategóriában.



A képernyő tetején kattintsunk az Új gombra, majd vigyük fel a kért adatokat.



Készpénzes fizetési mód felvitelénél az azonnali kiegyenlítést és az 5 Ft-os kerekítést szükséges beállítani.



Nem azonnali kiegyenlítésű fizetési módok esetén (pl. átutalás) a fizetési határidőnél állíthatjuk be, hogy kiállítástól számítva hány napon belül esedékes a számla kifizetése.


Lehetőségünk van, megjegyzés rögzítésére az egyes fizetési módokhoz.



A Megjegyzés mezőbe felvitt szöveg, az adott fizetési mód kiválasztása esetén, megjelenik a számlán.




A megjegyzés megadható egyéb nyelveken (angol, német) is. Többnyelvű számlasablon kiválasztása esetén, a kiválasztott nyelv szerinti megjegyzés jelenik meg a bizonylaton.


További fejlesztések


Folyamatos teljesítés, ha az esedékesség a bizonylat keltéhez van állítva


Ügyfeleink kérésére kiegészítettük a fizetési módhoz tartozó „Teljesítés és az esedékesség dátuma egyezzen meg” beállítást.

A korábbi működés szerint, ha a „Teljesítés és az esedékesség dátuma egyezzen meg” opció be van kapcsolva, akkor nem lehetett megadni a fizetési határidőt a fizetési módoknál és egyedi fizetési határidő beállítások mellett is mindig megegyezett a teljesítés és az esedékesség dátuma.

Az új működés szerint, amennyiben a Rendszerbeállításokban az Esedékesség figyelése opció a bizonylat keltéhez van beállítva és be van kapcsolva a „Teljesítés és az esedékesség dátuma egyezzen meg” opció, akkor figyeljük a fizetési módhoz, vagy az ügyfélhez beállított fizetési határidőt.



Fizetési módhoz kötött pénztárbizonylat készítés


Az új fejlesztéssel megvalósításra került, hogy azonnali kiegyenlítésű fizetési mód esetén felül lehessen bírálni az azonnali pénztárbizonylat automatikus elkészítését. Többek között erre azért volt szükség, mert a „Bankkártya” fizetési mód azonnali kiegyenlítésű, viszont nem kell hozzá pénztárbizonylatnak készülnie.

A Karbantartás / Törzsadatok / Pénzügy / Fizetési mód menüpontban a „Házipénztár bizonylat készüljön” jelölő felelős a fizetési módhoz tartozó kiegyenlítési formáért.


Bankkártya ptb nélkül

Az opció csak akkor jelenik meg, ha az „Azonnali kiegyenlítés” aktív.


Azonos teljesítési és esedékesség dátum automatikus beállítása számlázáskor

Korábban a céghez tartozó rendszerbeállításokban volt lehetőség beparaméterezni, hogy a szoftver az esedékességet a bizonylat keltéhez, vagy a teljesítés dátumához számolja. Amennyiben a teljesítéshez volt igazítva, úgy a 0 napos fizetési határidővel rendelkező fizetési módok használata esetén a teljesítés és az esedékesség dátuma megegyezett a számlán. Ez a működés továbbra is megmaradt, viszont új lehetőségként már szimplán a fizetési módnál is megadható, hogy az esedékesség és a teljesítés megegyezzen, méghozzá a következő ábra szerint.


Fizetési módhoz teljesítés

Ha ez bekapcsolásra kerül és a megfelelő fizetési mód van kiválasztva bizonylat írás közben, akkor a többi szoftverbeállítástól függetlenül, a teljesítési dátum és az esedékesség dátuma megegyezik a számlán. (amikor aktiváljuk a jelölőt, az azonnali kiegyenlítés és a fizetési határidő megadási lehetősége inaktívvá válik)


5Ft-os kerekítés beállítása


Bizonylatainkon fel kell tüntetnünk az 1, 2 forintos pénzérmék kivonása miatt keletkező kerekítési különbözeteinket.

Karbantartás menü /  Törzsadatok menüpontban, a Pénzügy Fizetési mód fülön tekinthetjük meg az alapértelmezett fizetési módokat. Ha készpénzes fizetési módot használunk, a szoftver automatikusan kerekíti bizonylataink végösszegét. 

2013-11-26_10h40_19

Új készpénzes fizetési mód rögzítésekor (pl. postai utánvét) célszerű aktiválni az 5 Ft-os kerekítés opciót.

A szoftverben kiállított készpénzes bizonylatok végösszege a kerekített értéket mutatja, valamint a kerekítés összege is megjelenik a bizonylatokon.


5 Ft-os kerekítés törvényi háttere


2008. évi III. törvény az 1 és 2 forintos címletű érmék bevonása következtében szükséges kerekítés szabályairól*

Az Országgyűlés az 1 és 2 forintos címletű érmék bevonására tekintettel, a készpénz átadásával történő fizetések egységes szabályok szerinti teljesítése érdekében, a következő törvényt alkotja:

1. § (1) Forintban, készpénzzel (bankjegy vagy érme átadásával) történő fizetés esetén, ha a fizetendő végösszeg nem 5 forintra vagy annak egész számú többszörösére végződik, úgy – a 4. §-ban foglaltak kivételével – a 2. §-ban meghatározott kerekítési szabály alapján kell a készpénzben fizetendő végösszeget meghatározni és a pénzfizetésre irányuló kötelezettséget teljesíteni.
(2) A nem 5 forintra vagy annak egész számú többszörösére végződő fizetendő végösszeg és az (1) bekezdés alapján meghatározott készpénzben fizetendő összeg különbsége kerekítési különbözetnek minősül.
(3) A kerekítési különbözet vagyoni előnynek vagy hátránynak nem minősül, arról bizonylat kiállítása, illetve annak bizonylaton történő feltüntetése nem kötelező.
(4) Az e törvényben meghatározott kerekítéssel teljesített pénzfizetésre irányuló kötelezettséget pénzügyileg rendezettnek kell tekinteni.


Hasznosnak találta a cikket?

Nagyszerű!

Köszönjük visszajelzését

Sajnáljuk, hogy nem tudtunk segíteni

Köszönjük visszajelzését

Tudassa velünk hogyan javíthatnák ezen a cikken!

Válasszon ki legalább egy okot
CAPTCHA hitelesítés szükséges.

Visszajelzés elküldve

Köszönjük közreműködését és megpróbljuk a cikket kijavítani