A jelenlegi programverzió fejlesztései nagymértékben érintették a beszerzési folyamatok ügyvitelét.
Teljesen új bizonylatfajta, a Bejövő szállítólevél kezelése került a program Készletezés menüpontjába. A bejövő szállítólevélhez szükséges törzsek (bizonylattömb, bizonylat sablon) ennek megfelelően kibővültek. A bizonylatsablonok törzsére volt hatással a Bejövő számlák tájékoztató jellegű példányának nyomtatási lehetősége is.
Nagyban gyorsíthatja a készletkezelés adminisztrációját, hogy egy mozdulattal elkészíthető egy kiválasztott raktári bevét bizonylaton, vagy bejövő szállítólevélen szereplő tételek alapján vevőinknek a kimenő számla, vagy szállítólevél. Ezt a bejövő számlák és a bejövő szállítólevelek listájában, a Bizonylat készítése pontban kiválaszthatóSzállítólevél készítése, illetve Számla készítése funkciók biztosítják.
A készletoptimalizáláshoz nyújt segítséget, hogy a szállítói rendelések rögzítő ablakára bekerült két új elem: a Várható szállítási határidő mező és az Aktiválás jelölőnégyzet. Amennyiben egy rendelésen ez utóbbit bekapcsoljuk, az azon szereplő készletek
státusza Megrendeltből Beérkezőre változik. Az új „Beérkező” készlet státusztermészetesen megjelenik minden szükséges lekérdezésben is, a raktárkészlet, foglalt és megrendelt készlet mennyiségek mellett.
A szállítói rendelések kezelését érintő változás, hogy készterméket tartalmazó vevői rendeléséből készült szállítói rendelés eseté az összetevők megjeleníthetőek a bizonylaton. Ez a lehetőség a Rendszerbeállítások pontban, a Bizonylat kapcsolatok paraméterezése
csoportban, a Gyártásos termék esetén vevői rendelésből összetevők szerepeltetése a szállítói rendelésen jelölőnégyzet bekapcsolásával aktiválható.
A beszerzési oldal változásai közé tartozik az is, hogy lehetőség van az Áfa módosítására raktári bevétből készített bejövő számla esetén, akár az új – minden bizonylat esetében elérhető – Áfa nélküli bizonylat jelölőnégyzet segítségével, valamint az
is, hogy ha egy terméknél bekapcsoljuk a Bevét esetén árszámítás opciót, az alappénznemtől eltérő pénznemben történő bevét esetén nemcsak a beszerzési bizonylat pénznemében meghatározott eladási ár, hanem az alappénznemben meghatározott is frissítésre kerül.
Hasznosnak találta a cikket?
Nagyszerű!
Köszönjük visszajelzését
Sajnáljuk, hogy nem tudtunk segíteni
Köszönjük visszajelzését
Visszajelzés elküldve
Köszönjük közreműködését és megpróbljuk a cikket kijavítani