Bejövő és kimenő számlák esetében elérhető a visszáru kezelés, mellyel – ha az Új visszáru tétel gombra kattintunk – a kiválasztott ügyfélnek előzőleg már kiállított bizonylatok tételeiről válogathatunk.
Ez a funkció nagyban leegyszerűsíti a termék visszavételét. Nem kell a készletértékkel bajlódni, mert a program mindent automatikusan ki tud számolni a beválasztott előző bizonylat tételén rendelkezésre álló adatok alapján. Ezzel szemben ha egy normál, negatív mennyiségű számlatétellel dolgozunk ehelyett, a beszerzési árat is manuálisan kell megadnunk. A visszáru tétel funkció ezt automatikusan megteszi ezt, az előző számla alapján.
A termék egyed azonosítással (gyáriszám, méret, szín, szavatossági dátum) nyilvántartott készleteinkből történő visszáru adminisztrációját is gyorsítja, ha ezzel a funkcióval végezzük el a visszavétet.
Mi a teendőm ha egy bejövő számlán bevételezni szeretnék 3 db gyáriszámos terméket, de később ebből 2 db-ot visszáruzni szeretnék szintén bejövő számlán?
Ezt a következőképpen tudjuk megoldani:
Az új bejövő számlán kiválasztod az ügyfelet, majd Új visszáru tétel gomb, segítségével kiválasztjuk az előzmény számlát.
A tételeknél a darabszámot a nyilakkal módosíthatjuk.
Végül az egyedek fülön kiválasztva a törlendő tételt a Shift+Del billentyűkombinációval törölhetjük.
Kimenő számla visszáru funkció módosítása
Számlázó – készletkezelő szoftvereinkben a visszáru funkció módosításokon esett át. A „klasszikus” visszáru kezeléssel kapcsolatos problémák:
1. A NAV számára nem létező fogalom a „visszáru”. Minden ismert ügyviteli esetet érvénytelenítéssel, vagy számlával egy tekintet alá eső okirattal kell lefedni.
2. Önálló visszáru számlák esetén hibás adatszolgáltatások generálódhattak, amennyiben a bizonylat végösszege negatív volt („Eredeti (CREATE) számla nettó összege nem lehet negatív.”)
Megoldásként újragondoltuk a visszáru funkciót és a továbbiakban a forrás bizonylatok megjelölésével számlával egy tekintet alá eső okiratként kezeljük. A visszáru funkció ennek köszönhetően teljes körűen használhatóvá vált kimenő számláinkon, negatív végösszeg esetén is. Minden kritériumnak eleget tesz, illetve a bizonylatról készült adatszolgáltatás is sikeres.
A két fő változás a számlakép fejlécében („Számlával egy tekintet alá eső okirat„), illetve a forrás bizonylatok megjelölésében tapasztalható (visszáruzott bizonylat(ok) sorszáma).
A fejlesztés keretei között megvalósításra került, hogy eltérő típusú bizonylatokat ne lehessen visszáruzni. Az „új visszáru tétel” funkció indításakor felugró bizonylat listán már nem lesznek kiválaszthatók a kézi számlák, illetve a raktári kiadások.
Receptúrás termék összetevői is visszáruzhatók
Receptúrás termék szállítólevélen vagy számlán történő beszerzése vagy kiszállítása után lehetőség nyílik a receptúra összetevőinek visszárázására
Hasznosnak találta a cikket?
Nagyszerű!
Köszönjük visszajelzését
Sajnáljuk, hogy nem tudtunk segíteni
Köszönjük visszajelzését
Visszajelzés elküldve
Köszönjük közreműködését és megpróbljuk a cikket kijavítani